history

ÖNEMLİ TARİHLER


  • 27 Şubat 2020 Sempozyum Başlangıç Tarihi
  • 3 Şubat 2020 Erken kayıtlar için son tarih.

DUYURULAR


Erken kayıt fiyatlarından faydalanmak için 3 Şubat'ı kaçırmayın.

SEMPOZYUMA KALAN SÜRE


  • GÜN
  • SAAT
  • DAKİKA
  • SANİYE
  • BİLİMSEL PROGRAM


      27 ŞUBAT 2020, PERŞEMBE
    15:30-16:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI
    Sempozyum Başkanı Ramazan Kahveci
    Bilimsel İşler Sorumlusu Şükrü Yazar
    TPREC Derneği Başkanı Sühan Ayhan
    16:00-17:00 DUDAK YARIĞI BURUN PANELİ 
    Oturum Başkanları: Zekeriya Tosun
    16:00-16:10 CLN Onarımları Osman Metin Yavuz
    16:10-16:20 İlk Cerrahi Müdahalede Yarık Dudak Burnuna Yaklaşım Zekeriya Tosun
    16:20-16:30 Yarık Dudak Burnu Onarımlarım Adnan Erdem
    16:30-16:40 Pediatrik Olgularda Dudak Yarığı Burnu Revizyonunda Sınırlar Nihal Kocaaslan
    16:40-16:50 "Binder Sendromu" Olgu Sunumu Aret Çerçi Özkan
    16:50-17:00 Tartışma
    17:00-17:30 Kahve Arası
    17:30-18:40 BURUN TÜMÖRLERİ PANELİ 
    Oturum Başkanı: Hakan Arslan
    17:30-17:40 Burun Anatomi ve Fizyolojisi Burak Özkan
    17:40-17:50 Burun Rekonstrüksiyonunda Geleneksel Tekniklerin Modernizasyonu Özlem Çolak
    17:50-18:00 Burun Cildi Kanserlerinde Alın Flebi Kullanımı Uğur Anıl Bingöl
    18:00-18:10 Burun Rekonstrüksiyonunda Lokal Flepler Betül Ak Bozkırlı
    18:10-18:20 Estetik Burun Rekonstrüksiyonyu Osman Akdağ
    18:20-18:30 Kolumella Rekonstrüksiyon Seçenekleri Emrah Kağan Yaşar
    18:30-18:40 Travmatik Burun Deformitelerinde Onarım Sinan Öksüz
    18:40-18:50 Tartışma
    19:00-20:00 Akşam Yemeği
    20:00-20:50 KAPALI RİNOPLASTİ
    Oturum Başkanı: Ramazan Kahveci
    20:00-20:10 Kapalı Rinoplastide Diseksiyon Planları Ali Murat Akkuş
    20:10-20:20 Rinoplastide Kişisel Yaklaşımım Erol Benlier
    20:20-20:30 Dorsal Ogmentasyona Yaklaşım Erhan Eryılmaz
    20:30-20:40 Tip Şekillendirme Algoritması Erhan Eryılmaz
    20:40-20:50 Tartışma
    20:50-21:10 Kahve Arası
    21:10-22:10 AÇIK RİNOPLASTİ -1 
    Oturum Başkanı: Mustafa Şengezer
    21:10-21:20 Açık Rinoplastide Temel Basamaklar Hüseyin Borman
    21:20-21:30 İnterkrural Submukozal Fasya ve Rinoplasti İlker Yazıcı
    21:30-21:40 Kombine Osteotomiler ve Evrimleşme Süreci Ersoy Konaş
    21:40-21:50 Kompozit Perikondrioperosteal Flep Kullanim Alanları Ersoy Konaş
    21:50-22:00 Nazal Valf Cerrahisi - Spreader  Greft ve Flepler  Selahattin Özmen
    22:00-22:10 Tartışma
      28 ŞUBAT 2020, CUMA  
    15:30-16:30 CERRAHİ OLMAYAN UYGULAMALAR VE KOMŞU YAPILAR
    Oturum Başkanı: Gökhan Adanalı
    15:30-15:40 Burunda Dolgu Uygulamaları Ali Tufan Soydan
    15:40-15:50 HA Dolgular ile Burun Dorsum Düzensizliklerinin Giderilmesi Uğur Anıl Bingöl
    15:50-16:00 Burun Çevresi Dolgularında Gizli Tehlike Saffet Örs
    16:00-16:10 Burun Dolgusu Uygulamaları ve Komplikasyonlarına Yaklaşım Mehmet Gencer
    16:10-16:20 Rinoplasti ile Kombine Yüz Gençleştirme İşlemleri Semih Bağhaki
    16:20-16:30 Burun ve Komşuları Eser Yüksel
    16:30-16.40 Tartışma  
    16:40-17:00 Kahve Arası
    17:00-18:00 AÇIK RİNOPLASTİ -2 
    Oturum Başkanı: Ali Teoman Tellioğlu
    17:00-17:10 Volumetrik Nazal Osteoplasti Ozan Bitik
    17:10-17:20 Rinoplastide Kişisel Tekniğim Hakan Şirinoğlu
    17:20-17:30 Zor Burun Ucu ve Çözüm Önerileri Hakan Şirinoğlu
    17:30-17:40 Açık Rinoplastide Deri Kıkırdak İlişkisinin Sağlanması İçin Quilting ve PMS Sütürlerinin Kullanımı Yağmur Yaprak Balı
    17:40-17:50 Rinoplastide Kişisel İnovatif Teknikler Ahmet Seyhan
    17:50-18:00 Tartışma
    18:00-19:10 RİNOPLASTİDE AMELİYAT ÖNCESİ
    Oturum Başkanı: Özay Özkaya
    18:00-18:10 Burun Hastasını Değerlendirme ve Planlama İsmail Kuran
    18:10-18:20 Rinoplastide Fotoğraf Standardizasyonu, Arşivleme ve Simulasyon Teknikleri Aykut Özpur
    18:20-18:30 Yüz Tarama Sistemleri ve Ötesi: 3 Boyutlu Yazıcı Kullanımı Atilla Eyüboğlu
    18:30-18:40 Onam Formları – Hukuksal Sorunlar Atilla Arıncı
    18:40-18:50 Burun Yanıkları Gaye Filinte
    18:50-19:00 Tartışma
    19:00-20:00 Akşam Yemeği
    20:00-21:00 PLASTİK CERRAHİDE REKLAM - TANITIM
    Oturum Başkanı: Atilla Arıncı
    20:00-20:10 Sağlıkta Reklam ve Tanıtım Mevzuatı Atilla Arıncı
    20:10-20:20 Hekimler İçin Etik Tanıtım Planı Lale Apaydın
    20:20-20:30 İtibar Yönetimi ve Konumlandırma Aslı Delikara
    20:30-20:40 Plastik Cerrahide Kurumsal Marka Yönetimi Erdem Aksoy
    20:40-20:50 Yeni Medyada Tanıtım - Yasaklamalı mı Yoksa Yol mu Göstermeli? Sühan Ayhan
    20:50-21:00 Tartışma  
    21:00-21:15 Kahve Arası
    21:15-22:15 ÇELİKÇİLER – ENERJİCİLERE KARŞI
    Oturum Başkanı: Ahmet Seyhan
    İsmail Kuran, Selahattin Özmen, Ersoy Konaş, Yalçın Yontar, Erhan Eryılmaz, İsmail Küçüker
      29 ŞUBAT 2020, CUMARTESİ  
    15:30-16:40 SEKONDER RİNOPLASTİ VE POSTOPERATİF BAKIM
    Oturum Başkanı: Billur Sezgin Kızılok
    15:30-15:40 Komplikasyon Yönetimi ve Sekonder Olgular Ahmet Seyhan
    15:40-15:50 Sekonder ve Tersiyer Rinoplastilerde Greft Kullanımı Uzun Dönem Sonuçlar Saffet Örs
    15:50-16:00 Estetik ve Fonksiyonel Açıdan Revizyon Rinoplasti Fatih Irmak
    16:00-16:10 Burun Dışı Greft Alternatifleri Şükrü Yazar
    16:10-16:20 Uzun Dönem Nazolabial Açı Değerlerine Etkili Olağan Dışı bir Parametre: Kolumellar Strut Greftin Biyomekanik Özellikleri Billur Sezgin Kızılok
    16:20-16:30 Bir Estetik Rinoplastinin 17 Yıl İçinde 11. Revizyonu, Vaka Sunumu Ayhan Okumuş
    16:30-16:40 Tartışma
    16:40-17:00 Kahve Arası
    17:00-18:00 AÇIKCILAR – KAPALICILARA KARŞI
    Oturum Başkanı: Hüseyin Güner
    Ahmet Seyhan, Erdem Tezel, Hüseyin Güner, Hüseyin Borman, Erol Benlier,Barış Çakır
    18:00-19:00 ÖZEL KONSEPTLER-1
    Oturum Başkanı: Erdem Tezel
    18:00-18:10 Preservation Rinoplasti Konsepti Nedir ve Cerrahi Uygulaması Nasıl Yapılır Oğuzhan Aydoğdu
    18:10-18:20 Preservationrhinoplasty  Barış Çakır
    18:20-18:30 Nonskeletonize Rinoplasti Erdem Tezel
    18:30-18:40 Dorsal Preservation: Trikler ve Sınırlar Hüseyin Güner
    18:40-18:50 Kısmi Dorsal Korumadan Tam Dorsal Korumaya Kişisel Evrimim, Rinoplastide Son 13 Yılım Hüseyin Güner
    18:50-19:00 Tartışma
    19:00-20:30 Akşam Yemeği
    20:30-21:20 ÖZEL KONSEPTLER-2
    Oturum Başkanı: Burak Kaya
    20:30-20:40  Letdown veya Pushdown Yönteminin Kullanıldığı Preservation Rhinoplasty 500 Vakanın Değerlendirimesi Oğuzhan Aydoğdu
    20:40-20:50 Letdown Yönteminde Preop Analiz ve Planlama ile Problemlerden Kaçınma Salih Emre Üregen
    20:50-21:00 Eğri Burunların Düzeltilmesinde Cottle Let Down Uğur Şahin
    21:00-21:10 Sefalik Malpozisyon Barış Çakır
    21:10-21:20 Tartışma
    21:20-21:40 Kahve Arası
    21:40-22:30 ÖZEL KONSEPTLER-3
    Oturum Başkanı: Selahattin Özmen
    21:40-21:50 Posterior Sefalik Yumuşak Üçgen: Anatomik ve Klinik Önemi Ozan Bitik
    21:50-22:00 Rinoplastide Piezo Kullanımı İsmail Kuran
    22:00-22:10 Piezocerrahi Sistemi ve Tam Açık Yaklaşım ile Nazal Hump Rezeksiyonu ve Osteotomilerin Gerçekleştirilmesi Yalçın Yontar
    22:10-22:20 Rinoplastide Motor Yardımlı Dorsal Şekillendirme İlker Demir
    22:20-22:30 Tartışma
      1 MART 2020, PAZAR  
    08:30-09:30 Akılcı İlaç Kullanımı Şükrü Yazar
    09:30-11:00 Burun Estetiği İbrahim Vargel